MČR veteránů 2020: Most dobyt, Ladislav Fuksa slaví mistrovský titul v deblu!

O víkendu 19.-20.9.2020 bylo naplánováno badmintonové VICTOR Mistrovství ČR jednotlivců veteránů 2020, které se konalo ve Sportovní hale SportCenter Most. Domácího šampionátu určeného pro hráče věkem nad 35 let se letos zúčastnil jediný hamerský badmintonista Láďa Fuksa.

Na turnaji, který pořádal tamní oddíl Super Stars Most, se soutěžilo ve všech 5 klasických disciplínách v kategoriích 35+, 40+, 45+, 50+, 55+, 60+, 65+, 70+. Láďa startoval ve dvouhře a ve čtyřhře s Yury Grace (Start Jihlava) v kategorii 50+.

Mistrovství ČR, které se každoročně koná v jarním termínu, bylo letos z důvodu pandemie Covid-19 přeloženo na podzim. I vzhledem k současné epidemiologické situaci byla účast nižší než obvykle, a i proto se podařil celý program mistrovství zredukovat do jednoho hracího sobotního dne, na jehož konci již byli známi noví republikoví mistři. Nutno dodat, že na hráčské kvalitě se však pandemie neprojevila, když mezi cca 60 účastníky ve 13 kategoriích nechyběli ani republikoví šampióni i reprezentanti z minulých let.

Láďa dokázal ve dvouhře vyřadit Hatema Mouai 21:11, 21:16, v semifinále ale podlehl nasazené „dvojce“ Černému 17:21, 11:21, a získal tak bronzovou medaili za 3. místo. Ve čtyřhře zvládli Láďa společně s Yury Grace (Start Jihlava) jasně zápas proti Hauer – Špulák 21:8, 21:10 a posléze otočili finále a vydřeli jej ve třech setech 17:21, 21:19, 21:13, čímž tak pro sebe vybojovali zlaté medaile a mistrovský titul. Náš oddíl má tedy prvního letošního mistra ČR a je jím Láďa Fuksa. Pevně věříme, že na něj navážou naši badmintonisté i v dalších věkových kategoriích.

Láďovi děkujeme za reprezentaci hamerského oddílu a gratulujeme mu k medailovým umístěním a deblovému mistrovskému titulu ČR!

Láďa Fuksa tak rozšířil mimo jiné řady hamerských mistrů ČR, které najdete v oddílové sekci Mistři ČR.